SSK RUPRECHTICE
 
  Náš klub
  Aktuality
  Zpravodaj
  Výsledky
  Pořádáme
  Kalendář
  Odkazy
 

Zpravodaj - říjen 2002

[duben 1999] [únor 1999] [leden 1999] [listopad 1998] [říjen 1998] [únor 2002] [duben 2002]


AKTUÁLNÍ INFORMACE
Malorážka skončila, ať žije vzduchovka. Dozávodili jsme venku (malorážku) a teď zatím jen trénujeme (vzduchovku).

KONEC MALORÁŽKOVÉ SEZÓNY

A je to tady – dotrénovali jsme. Poslední trénink byl dost kuriózní – trénovali jsme pod vedením pracovníků Okresní hygienické stanice v Liberci, kteří řešili stížnost našeho dlouholetého „příznivce“ pana Prokopa. Výsledky měření hlučnosti zatím nevíme, ale věříme, že budou tak jako ty minulé k naší spokojenosti a nespokojenosti p. Prokopa. Ale na druhé straně – možná bychom byli spokojenější my i pan Prokop – trenéři by se mohli věnovat svým rodinám, děti svým drogovým partám a p. Prokop svému baráku. Mimochodem – po zkouškách hlučnosti jsme přijeli na střelnici uklízet před zimou a zjistili jsme, že p. Prokop uklízí zbytky po kácení stromů v těsném okolí střelnice. Že to asi nebylo povolené kácení, to je nám jasné, ale proč p. Prokop kácí stromy, které zamezují šíření hluku ze střelnice, nám jasné není! Tedy je – blíží se zima a p. Prokop asi potřebuje doma přitopit. Ať je mu tedy v zimě teplo, je to už starší člověk a určitě ho potřebuje, ale ať si už proboha nestěžuje na hluk! Nevíme, kdo platí podobné zkoušky (asi nejsou nejlevnější a i my jsme daňovými poplatníky), nás to stálo 250 nábojů (tj. 500,- Kč) a 2 hodiny zbytečného času osmi lidí!

I když jsme dotrénovali, na závody jezdíme až do konce sezóny.

 

Závody v Č. Lípě

Zima, padal sníh a my jsme v neděli 13.10. 2002 stříleli v České Lípě malorážku. Konkurence se sešla slušná v mužích (Kůrka, Táborský, Klimánek a další střelci, kteří umí střílet 590), slabší v ženách a dorostu. My jsme byli zastoupeni jen dvěma střelci v dorostu – Petr Hradil toho po Mistrovství ČR, kde střílel průměrně, moc nenatrénoval, protože byl nemocný. Jana Lauermannová toho nastřílela ještě méně. Navíc už v posledních 14 dnech malorážku netrénujeme. Nakonec to dopadlo průměrně – to když uvážíme, že Petr si nastřílel osobák a Jana nastřílela málo. Petr vyhrál s převahou kategorii dorostu s 576 body – na placky a v zimě, to není špatné. Jana se snad alespoň naučila číst – přece jen se nestává často, že střelec má cvakání napsané a přesto točí dioptrem na druhou stranu. Pro úplnost výsledky mužů – 1. Táborský – 589 bodů (to je v podmínkách, které byly, opravdu hodně). Na dalších místech bylo dvakrát 582 – také slušné. Zdá se, že sezóna je u konce – příští týden ještě tradiční závody v České Kamenici a potom je s malorážkou definitivní konec!

A abychom nezapomněli, v sobotu se střílela na stejné střelnici sportovní malorážka 30+30 a na výsledkovou listinu se nám dívalo hezky – 1. Jirka Blaška z Ruprechtic 581 bodů! To je OPRAVDU slušný výsledek. Mladý Honza Kollert měl podstatně méně – vezme si ze svého trenéra příklad?

 

Závody v Č. Kamenici

Opět zima a k tomu zmatky pořadatelů. Uznejte, že střílet na staré terče není nic moc. Ale aby polovina závodníků střílela na staré a polovina na nové terče, to se jen tak nestává. Rozhodčí se prý snažili počítat staré terče jako nové (co jim také jiného zbývalo) – ale myslíme si o tom totéž, co vy! Za těchto podmínek nemůžeme brát výsledky našich příliš vážně – Hradil 569, Martinka 562, Růžička 554, Lauermannová 515. Škoda, že právě poslední závody malorážkové sezóny se tak nevydařily.

 

Úplně poslední budou na závodech venku asi naši historici

Jedou totiž do Semil na závody ve střelbě z historických zbraní ještě na konci října. Věřme, že dobře zakončí úspěšnou sezónu, na které se ale podstatně podíleli svými úspěchy naši členové z Německa.

 

JAK TRENINKY

Pilně již trénujeme vzduchovku na naší tréninkové střelnici v ZŠ Vrchlického (50 metrů od restaurace u Košků).

Pondělí

18 – 20             Dospělí a dorost vzduchová puška stoje, trenér pan Regner

Úterý

16,30 – 18,00  Mládež, trenér pan Janoušek

18,00 – 20,00  Dospělí a dorost vzduchová pistole, trenér pan Blaška

Středa

18 – 20             Dospělí a dorost vzduchová puška stoje, trenér pan Regner

Čtvrtek

16,30 – 18,00  Mládež, trenér pan Janoušek

18 – 20             Dospělí a dorost vzduchová puška stoje, trenér pan Regner

Pátek

16,15 – 18,00  Ženy vzduchová puška stoje, trenér pan Janoušek

 

Noví členové se mohou hlásit vždy na začátku tréninku své věkové skupiny u trenérů.

 

POŘÁDALI JSME

 Krajské soustředění

Na začátku této sezóny jsme byli pověřeni Libereckým krajským sdružením uspořádat soustředění mládeže do 18 let. Zúčastnilo se 23 mladých střelců a 6 trenérů. Byla to zabíračka, protože jsme obstarávali i jídlo (kdyby jen to – navíc i mytí nádobí!). Podrobněji na našich webových stránkách v samostatné kapitolce – z našich se zúčastnili Hradil a Růžička Jaroslav v disciplíně stoje a Lauermannová, Kouble a Růžička Ondřej v disciplíně leže.

 

LETEM KLUBOVÝM SVĚTEM

V této sezóně budou nejsilnějším družstvem naše ženy. Kromě Kafkové, Posledníkové, Lubasové (všechny účastnice loňského M ČR) a Janouškové s námi začala trénovat Míša Smutná ze Slovenska, která přišla do Liberce studovat na Technické univerzitě. Věříme, že se nám alespoň na některé závody podaří zlanařit naše bývalé střelkyně reprezentantky Alenu Burdovou a Ivanu Putnovou. Ony to sice ještě nevědí ….

Michal Martinka v letošní zimní sezóně bude střílet také vzduchovkovou ligu v Německu a začal pravidelně trénovat na počítačovém trenažéru, který mu otec dovezl z Německa. Souběžně se vzduchovkou by chtěl v zimě trénovat i malorážku v krytém tunelu. Snad to otci i synovi Martinkovým vyjde – je tu obava, že kdo chytá moc zajíců najednou, ….

 

CO NÁS ČEKÁ V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ

Samozřejmě závody – jak účast na nich, tak pořádání některých větších i menších soutěží. Již na začátku listopadu jedou mladí na závody do Jablonce (leže i stoje) a hned další týden (9. – 10.11.) pořádáme v ZŠ Vrchlického tradiční Libereckou vzduchovkovou ligu. Termíny závodů na celou sezónu jsou zpracovány v klubovém kalendáři. Každý ze střelců dostal výtisk, navíc je přístupný na našich webových stránkách.

 

Takže závěrem přání všech – ať se nám v letošní zimě daří!

za SSK 0366 Liberec - Ruprechtice
Milan Regner, předseda klubu