GP Liberce a GP Syneru 2006

Memoriál Miroslava Emingera

Ve dnech 28. a 29. ledna 2006 uspořádal střelecký klub Ruprechtice 14. ročník Velké ceny Liberce a 4. ročník VC Syneru. Tento závod ve střelbě ze vzduchových zbraní, závod první kategorie (v této kategorii jsou zařazeny pouze 4 závody v ČR) se tradičně střílel ve velké hale TU v Liberci Harcově na přitahovacím terčovém zařízení rakouské firmy RIKA, kromě předních střelců ČR se závodu zúčastnili reprezentanti z Německa a Polska.. 

Každý den střílelo 120 závodníků, kteří si pochvalovali výbornou atmosféru i organizaci závodu. Soutěže se zúčastnili i reprezentanti ČR, kteří se v noci vrátili ze závodů světového poháru v Mnichově a přesto si účast v liberecké soutěži neodpustili. Střílelo hodně skvělých střelců, vyhrát ovšem mohli jen ti, kterým se podařilo své umění nejlépe přetvořit v desítky na terči. V disciplíně VzPu 60 ran v kategorii mužů se v sobotu nejlépe vedlo Luboši Opelkovi z Rapidu Plzeň, českému reprezentantu. Těch desítek bylo přesně 51 a doplněno devíti devítkami to znamenalo 591 bodů ze 600 možných. Ve stejné soutěži žen se nejvíce dařilo reprezentantce Alžbětě Kračmarové z Hradce Králové (390 bodů), která porazila svoji velkou soupeřku Štěpánovou o jeden bod  a svůj náskok udržela i ve finále. Finále střílela nejlépe liberecká Adolfová, ztrátu ze základního závodu však už dohonit nemohla. V dorostu překvapivě vyhrála Jechová z Poděbrad (388 bodů), která si podstatně zlepšila svůj osobní rekord, za ní zůstala těsně domácí Lauermannová (387 bodů), třetí skončila Brabcová (384 bodů), která se vrátila z Mnichova, kde reprezentovala v kategorii juniorek.

Mezi pistoláři byl nejlepší Putzmann z Německa (569 bodů), v ženách Říhová z Duelu Praha (374 bodů) před Gáspárovou ze Stráže n.N. (367 bodů), v dorostu Voříšek z Rapidu Plzeň (371 bodů).

V nedělním závodě vítěz kategorie mužů Haman dokonce získal zvláštní cenu za překonání rekordu závodu. Nastřílel 594 bodů, získal navíc k cenám DVD přehravač a určitě nelitoval, že před odpočinkem po světovém poháru dal přednost účasti na závodech v LIberci. Kategorii žen vyhrála Štěpánová před domácí Adolfovou, když obě nastřílely vynikajících 393 bodů. Marii Adolfovou horší poslední položka dle pravidel odsunula na druhé místo (začala závod ve velkém stylu – 99, 100, 98, ale poslední položku měla „jen“ 96, zatímco Štěpánová stejnou položkou 96 začínala a potom střelila 3 x 99 bodů). Také v dorostu byly výsledky nejlepších velmi vyrovnané. Zvítězil Janeček z Bižuterie Jablonec před Lauermannovou z Ruprechtic, když oba měli 388 bodů. Na dalších místech Masaříková z Plzně a Topičová z Manušic měly shodně 387 bodů a pátý Indra z Plzně 386 bodů. Dorost v pušce se tak stal nejvyrovnanější kategorií celé soutěže. Ani v pistolových disciplinách nebyl boj o první místa jednoduchý, i když obsazení nebylo tak silné, jako v puškových disciplinách. V mužích vyhrál Táborský z Manušic - 558 bodů, Birndt z Lysé na druhém místě měl 557 bodů. V dorostu první Voříšek z Plzně i druhý Ryšavý z Vrchlabí nastříleli shodně 363 bodů. Jen v ženách vyhrála Gáspárová ze Stráže n.N. s převahou. Nastřílela 365 bodů, zatímco druhá Kainová z KPK Liberec 354 bodů.

Nejlepší střelci v součtu obou dnů vyhrávali ceny Memoriálu Miroslava Emingera, které předával primátor Ing. Jiří Kittner a paní Emingerová. V pušce zvítězil Václav Haman z Rapidu Plzeň v disciplíně 60 ran a Kamila Štěpánová z Manušic v disciplíně 40 ran. V pistoli byli nejlepší Boháček z Boletic (60 ran) a Voříšek z Plzně (40 ran).