SSK RUPRECHTICE
 
  Náš klub
  Aktuality
  Zpravodaj
  Výsledky
  Pořádáme
  Kalendář
  Odkazy
 

Zpravodaj - duben 2002

[duben 1999] [únor 1999] [leden 1999] [listopad 1998] [říjen 1998] [únor 2002] [duben 2002]


AKTUÁLNÍ INFORMACE
Už naplno běží malorážka! Trénujeme i závodíme (a někdy docela úspěšně!)

VÝSLEDKY PRVNÍCH ZÁVODŮ

V Německu v Löbau byli puškaři – pouze mladí Martinka a Hradil. Konkurenci neměli, Martinka vyhrál vleže s výkonem 588 bodů a Hradil byl za ním s odstupem druhý (555 b.). V této disciplíně byl Martinka lepší než všechny kategorie dospělých! Ve standartu vyhrál Martinka s 543 body.

V Plzni na VC Dukly byli také Martinka a Hradil. Střílelo se za obvyklých těžkých podmínek na těchto závodech (zima, zima). Martinka vleže vyhořel (565 b.!), Hradil ho porazil (567 b.), na přední místa to nebylo. Ve standartu 3x20 Martinka s 545 body skončil v silné konkurenci pátý.

V Manušicích na VC Manušic jsme zpracovávali výsledky (pan Regner) a stříleli. Martinka byl vleže v dorostu třetí (slušných 581 b., vítěz měl 583 b.) , Hradil desátý (561 b. nebylo špatných, škoda jen špatného závěru, mohlo to být daleko lepší). Na 3x20 si Martinka polepšil na druhé místo (549 b.), ale vítěz byl daleko (569 b.), Hradil nastřílel osobák (504 b.), se kterým byl spokojen on i jeho trenér.

V pistoli se daří zejména Jiřímu Blaškovi, který už má ze sebou dvě druhá místa ve SP 30+30 (Vrchlabská sportka 552 b. a Jarní mířená v Boleticích 562 b.).

JAK TRENINKY

Pilně již trénujeme malorážku – na střelnici v Ruprechticích u kapličky (oficielně U Obrázku) – pochopitelně jen pušku, střelba z pistole na střelnici povolena není.

Treninky puškařů jsou v pondělí a ve čtvrtek vždy od 16 do 18 hodin. Trenink v malorážce se chystají zahájit i někteří mladí střelci ze skupiny Petra Janouška.

Kromě toho trenujeme stále vzduchovku – ve středu v ZŠ Vrchlického od 18 hodin dorost a dospělí, od 16 hodin mládež.

Pistoláři jezdí po závodech – hlavně SP 30+30 a na treninky se scházejí nadále v ZŠ Vrchlického na vzduchovku (úterý od 17 hodin, spojení pan Blaška – 0608241957).

LETEM KLUBOVÝM SVĚTEM

Na M ČR ve střelbě ze vzduchových zbraní se nám nedařilo – blíže viz aktuality.

Mimořádně úspěšní jsme byli na krajských přeborech ve vzduchovce v kategoriích dorostu a dospělých. Dařilo se například i Martině Posledníkové, o které jsme v minulém Zpravodaji psali, že se jí nedaří. Nyní skončila zimní sezonu v osobním rekordu! Blíže viz v aktualitách – Výsledky krajských přeborů.

Michal Martinka bude střílet s novou pažbou – ve čtvrtek 25. dubna si dovezl aluminiovou z Německa přímo od Anschütze. Trenér moc nadšený není – už takhle mají zpoždění v přechodu na malorážku, protože nebylo vhodné počasí - a ještě se pořádně nedořešily polohy se starou pažbou a už aby se všechno předělávalo!

V pátek 3. května odjíždíme na střeleckou akci do družebního města Augsburg v Německu. Schází nám ještě pistoláři – nechce jet někdo s námi?

za SSK 0366 Liberec - Ruprechtice
Milan Regner, předseda klubu